Z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wynika, że tegoroczna zima, podobnie jak w poprzednich latach, ma przynieść temperatury znacznie wyższe, niż normalnie. Czas pokaże, na ile przewidywania synoptyków okażą się trafne, ale już teraz można stwierdzić, że na prawdziwą zimę raczej nie ma co liczyć.

Reklama

Długoterminowa prognoza pogody na styczeń 2025

Według prognoz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w styczniu 2025 r. na przeważającym obszarze Polski średnia miesięczna temperatura powietrza powinna kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Wyjątkiem mogą być zachodnie i południowe regiony kraju, gdzie termometry powinny wskazywać przeciętne wartości.

Prognoza średniej miesięcznej temperatury powietrza i miesięcznej sumy opadów atmosferycznych na styczeń 2025 r. dla wybranych miast w Polsce / Materiały prasowe / IMGW

Miesięczna suma opadów atmosferycznych najprawdopodobniej będzie się zawierać w zakresie normy wieloletniej. Na północy kraju suma prawdopodobnie będzie powyżej normy.

Długoterminowa prognoza pogody na luty 2025

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wskazuje, że w lutym 2025 r. temperatura może przekraczać normę z ostatnich lat już w całym kraju. Jednocześnie prognozy wskazują na zwiększoną ilość opadów, co może oznaczać śnieżyce lub opady deszczu ze śniegiem. W całej Polsce suma miesięcznych opadów atmosferycznych ma być powyżej normy wieloletniej.

Prognoza średniej miesięcznej temperatury powietrza i miesięcznej sumy opadów atmosferycznych na luty 2025 r. dla wybranych miast w Polsce / Materiały prasowe / IMGW

Długoterminowa prognoza pogody na marzec 2025

W marcu 2025 r. na terenie całego kraju średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie się kształtować powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Z kolei średnia suma opadów atmosferycznych powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej.

Prognoza średniej miesięcznej temperatury powietrza i miesięcznej sumy opadów atmosferycznych na marzec 2025 r. dla wybranych miast w Polsce / Materiały prasowe / IMGW