Prognozy długoterminowe IMGW. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) opublikował prognozę długoterminową na sierpień, która przewiduje temperatury w normie lub powyżej normy w większości kraju. Oznacza to, że możemy spodziewać się ciepłych dni, ale niekoniecznie upałów.

Reklama

Jednak prognozy wskazują również na możliwość częstych opadów deszczu. Szczególnie w pierwszej połowie sierpnia mogą wystąpić intensywne opady i burze. W drugiej połowie miesiąca pogoda powinna się ustabilizować, ale nadal mogą występować przelotne opady.

Prognoza na sierpień innych modeli pogodowych

Inne modele pogodowe również przewidują zmienną pogodę w sierpniu. Niektóre wskazują na możliwość wystąpienia okresów chłodniejszych, a nawet zbliżonych do jesiennych. Inne modele przewidują więcej dni słonecznych i wyższe temperatury.

Sierpień - pogoda długoterminowa. Co to oznacza dla nas?

Sierpień zapowiada się jako miesiąc o zmiennej pogodzie. Możemy spodziewać się zarówno ciepłych, słonecznych dni, jak i chłodniejszych z opadami deszczu. Warto śledzić prognozy pogody na bieżąco i dostosowywać swoje plany do panujących warunków atmosferycznych.

Pamiętajmy, że prognozy długoterminowe są obarczone pewnym marginesem błędu. Warto śledzić aktualne informacje pogodowe, aby być na bieżąco i odpowiednio przygotować się na każdą ewentualność.