Ulewy i burze rozpoczną się już dzisiaj, w czwartek. W większej części kraju będzie pochmurnie i chłodno. Temperatury raczej nie przekroczą 20 stopni Celsjusza. Nieprzyjemna aura wiąże się też z pogorszeniem warunków biometeorologicznych. Prawie w całym kraju będą one niekorzystne lub bardzo niekorzystne. IMGW wydał alert I stopnia dla Gdyni, części województwa pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, dwóch powiatów w województwie mazowieckim - żuromińskiego i sierpeckiego, a także dla części województwa dolnośląskiego. Lokalnie może wystąpić grad.

Reklama

Pogoda w piątek - pochmurno i dość chłodno

Jutrzejsza aura nie będzie w znaczący sposób odbiegać od dzisiejszej. W ciągu dnia należy spodziewać się małego lub umiarkowanego zachmurzenia. Przelotny deszcz może wystąpić w zachodniej części kraju, głównie w godzinach wieczornych. Temperatura wyniesie około 17 stopni w północno-wschodniej części Polski, 20 stopni w centrum i do 23 stopni na zachodzie. Wiatr powinien być raczej słaby. Mieszkańcy wschodnich części kraju powinni uważać na mgły, które mogą pojawić się w nocy i ograniczać widoczność do 500 m.

Reklama

Pogoda w sobotę - ciepło i deszczowo

W sobotę można liczyć na nieco wyższe temperatury niż przez ostatnie dni. Nad morzem i na północnym-wschodzie temperatura maksymalna wyniesie 24 stopnie. We wschodniej części kraju utrzyma się na poziomie 22-23 stopni, zaś w centrum termometry pokażą 25 stopni. Najcieplej będzie na południu i południowym-zachodnie. Tam temperatury mogą sięgnąć nawet 27 stopni Celsjusza.

IMGW ostrzega przed burzami w województwie zachodniopomorskim. / IMGW

Choć będzie nieco cieplej, dzień będzie raczej pochmurny. Największe zachmurzenia wystąpią na zachodzie. Mieszkańcy tego regionu muszą również przygotować się na burze, opady deszczu i miejscami gradu. IMGW prognozuje ostrzeżenie I stopnia dla województwa zachodniopomorskiego. Wiatr będzie raczej słaby do umiarkowanego. W czasie burzy w porywach może jednak osiągnąć 70 km/h.

Pogoda w niedzielę - burze w znacznej części kraju

W ostatni dzień weekendu burze prawdopodobnie obejmą większą część Polski. IMGW prognozuje ostrzeżenie I stopnia dla województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, śląskiego i małopolskiego.

Ostrzeżenie IMGW na niedzielę. / IMGW

W ciągu dnia należy spodziewać się umiarkowanego i dużego zachmurzenia. W centrum kraju mogą wystąpić deszcze, a w czasie burz również opady gradu. Temperatury wyniosą od 19 stopni Celsjusza nad morzem, do maksymalnie 26 stopni w centrum. Na południu termometry pokażą od 23 do 25 stopni, zaś we wschodniej i zachodniej części kraju utrzymają się na poziomie 23-24 stopni. Wiatr będzie raczej słaby do umiarkowanego.