Reklama

Jaka pogoda będzie w wakacje? Prognoza długoterminowa wskazuje, że lato 2024 w Polsce zapowiada się wyjątkowo upalnie i słonecznie.

Prognoza długoterminowa. Lipiec 2024

Lipiec 2024 przyniesie prawdziwie letnią aurę z temperaturami powyżej normy wieloletniej. Możemy spodziewać się dni z temperaturami przekraczającymi 30°C, szczególnie w centralnej i południowej Polsce. To idealny czas na plażowanie nad morzem czy jeziorami, a także na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Według prognoz opady deszczu powinny być w normie, więc nie powinny zakłócać urlopowych planów.

Jak pogoda będzie w wakacje? Sierpień 2024

Sierpień również będzie upalny, choć temperatury mogą być nieco niższe niż w lipcu, zwłaszcza w drugiej połowie miesiąca. Nadal będzie można liczyć na słoneczne dni z temperaturą powyżej 25°C, idealne na dalsze korzystanie z uroków lata. Podobnie jak w lipcu, opady deszczu powinny mieścić się w normie, co oznacza, że raczej nie zaskoczą nas ulewne deszcze.

Pogoda na urlop. Który miesiąc wybrać?

Zarówno lipiec, jak i sierpień 2024 roku zapowiadają się słonecznie i upalnie, co stwarza idealne warunki do letniego wypoczynku w Polsce. Wybór między tymi miesiącami zależy głównie od Twoich preferencji:

Lipiec. Jeśli zależy Ci na najwyższych temperaturach i najdłuższych dniach, lipiec będzie lepszym wyborem. To idealny czas na plażowanie, kąpiele w jeziorach i aktywności na świeżym powietrzu.Sierpień. Jeśli wolisz nieco łagodniejsze temperatury sierpień może okazać się bardziej odpowiedni. To dobry czas na zwiedzanie miast, spacery po górach czy relaks nad morzem.

Długość dnia i aktywności na świeżym powietrzu

Lipiec oferuje dłuższe dni, co jest atutem dla tych, którzy lubią maksymalnie wykorzystać czas na świeżym powietrzu. Dni trwają od 16 do 17 godzin, co pozwala na dłuższe wycieczki i późne wieczorne spacery. W sierpniu dni zaczynają się skracać, ale nadal mamy około 14-15 godzin światła dziennego, co jest wystarczające do realizacji większości planów wakacyjnych.

Pamiętaj, niezależnie od tego, na który miesiąc się zdecydujesz, pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu do upałów. Zabierz ze sobą krem z filtrem UV,nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne. Zadbaj o regularne nawadnianie organizmu, pijąc dużo wody.