Dziś w nocy mają pojawić się przymrozki. Prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C.

Żółte ostrzeżenia przed nimi będą obowiązywały na terenie Pomorza Środkowego, w zachodniej części woj. kujawsko-pomorskiego, większości Wielkopolski, na Dolnym Śląsku, w zachodniej Opolszczyznie oraz na południu Małopolski i Górnego Śląska.

Oprócz tego na południu woj. dolnośląskiego, śląskiego i małopolskiego oraz w powiecie nyskim (woj. opolskie) IMGW ogłosiłalarmy pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Ryzyko pojawienia się zjawiska to 80 proc.

Reklama

Opady śniegu i zamarznięte drogi

Reklama

"Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie" ostrzega IMGW.

Jakby tego było mało pojawią się opady deszczu, ale również deszczu ze śniegiem oraz śniegu, nawet do 8 cm, w woj. śląskim (powiaty cieszyński, żywiecki, bielski i Bielsko-Biała) oraz w małopolskim (powiaty nowosądecki, nowotarski, tatrzański, limanowski, suski).

Reklama

Ostrzeżenie będzie obowiązywało dziś od godz. 18 do czwartku do godz. 6.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 80 proc.

Prognoza pogody na 25 kwietnia

W czwartek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Przewiduje się opady deszczu i deszczu ze śniegiem, miejscami możliwe burze z krupą śnieżną lub drobnym gradem.

W górach powyżej 1400 m n.p.m. deszcz ze śniegiem i śnieg. Na północnym zachodzie kraju suma opadów - do około 10 mm.

Temperatura maksymalna od 7 st. C na północnym wschodzie, wybrzeżu i w obszarach podgórskich, około 11 st. C w centrum do 12 st. C na południu i południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, przeważnie południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, w porywach do 60 km/h.

Prognoza pogody na 26 kwietnia

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, jedynie początkowo miejscami duże z zanikającymi opadami deszczu, głównie na północy kraju. Temperatura minimalna od -1 st. C do 3 st. C, chłodniej na obszarach podgórskich, od -4 st. C do -1 st. C. Wiatr słaby, na wybrzeżu także umiarkowany, południowo-zachodni, na południu miejscami zmienny. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h.

W piątek zachmurzenie ma być umiarkowane i duże. Na północy miejscami przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od około 11 st. C na wybrzeżu do 17 st. C na południu. Wiatr na ogół słaby, południowo-zachodni i południowy.

Alerty IMGW na 25 kwietnia

W czwartek pojawiły się nowe alerty IMGW.

Instytut ostrzega przez burzami, które miejscami mogą mieć silniejszy przebieg, z porywistym wiatrem, a nawet gradem.

Burze mogą pojawić się na zachodzie i stopniowo będą przemieszczać się na wschód.

Prognozowane opady to około 10-20 mm, porywy wiatru mogą osiągać 75 km/h. Możliwy jest także niewielki grad lub krupa śnieżna.