Zima na dobre rozgościła się w Polsce. W poniedziałek wieczorem opady śniegu spowodowały paraliż w wielu polskich miastach - m.in. w Warszawie.

Reklama

Po godzinie 23 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu. "Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o około 10 cm" - czytamy w komunikacie synoptyków.

Alerty obowiązują w następujących województwach: dolnośląskim (w powiatach: zgorzeleckim, lubańskim, lwóweckim, karkonoskim, Jelenia Góra, kamiennogórskim), podlaskim (w powiatach: suwalskim, Suwałki, Sejny, sejneńskim), warmińsko-mazurskim (w powiatach: lidzbarskim, bartoszyckim, kętrzyńskim, węgorzewskim, giżyckim, oleckim, gołdapskim).

IMGW ostrzega też przed oblodzeniem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega także przed oblodzeniem. Śliskie drogi są w wielu województwach: lubelskim, podkarpackim, małopolskim, świętokrzyskim, mazowieckim, śląskim, łódzkim, opolskim, wielkopolskim i dolnośląskim.

Alerty IMGW / IMGW

Synoptyk IMGW Michał Kowalczuk w rozmowie z Polską Agencją Prasową przekazał, że we wtorek niebo będzie pochmurne, z przejaśnieniami na zachodzie kraju.

Termometry pokażą od -5 stopni Celsjusza na północnym wschodzie. W centrum kraju termometry pokażą około -3 stopnie Celsjusza. Najcieplej na zachodzie: tam do 1 stopnia Celsjusza. Wiatr z kolei na zachodzie słaby, na wschodzie umiarkowany i porywisty osiągający prędkość do 60 km/h, powieje z kierunków zachodnich.