Prognoza pogody na Wielką Sobotę 2026
Wielkanoc 2026 przypada na początek kwietnia, co w naszym klimacie zawsze oznacza meteorologiczną loterię. Tegoroczna Wielka Sobota upłynie pod znakiem dynamicznej aury, za którą odpowiada front atmosferyczny przesuwający się znad Atlantyku.
Ciepłe południe, deszczowa północ
Polska zostanie w sobotę „przecięta” na pół. Mieszkańcy Małopolski, Podkarpacia i Śląska mogą liczyć na całkiem przyjemne temperatury - termometry w Krakowie czy Rzeszowie wskażą nawet 15-16 stopni Celsjusza. Choć słońce będzie chować się za chmurami, aura powinna sprzyjać rodzinnym spacerom. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda na północy. W Gdańsku, Szczecinie i Olsztynie odczujemy wyraźny chłód. Temperatura maksymalna dobije tam zaledwie do 8-10 stopni Celsjusza, a przeszywający wiatr z kierunków zachodnich sprawi, że temperatura odczuwalna będzie jeszcze niższa.
Gdzie przyda się parasol?
Największe ryzyko opadów deszczu wystąpi w pasie od Pomorza, przez Wielkopolskę, aż po Mazury. Będą to głównie opady przelotne, ale dość intensywne. W centrum kraju, w tym w Warszawie i Łodzi, aura będzie "pół na pół" - spodziewamy się dużej ilości chmur, z których momentami może pokropić, ale nie zabraknie też krótkich chwil ze słońcem. Podsumowanie dla regionów:
- Południe Polski: Najcieplej (do 16 stopni), najwięcej przejaśnień.
- Centrum: Umiarkowanie ciepło (13-14 stopni Celsjusza), zmienne zachmurzenie.
- Północ i Wybrzeże: Najchłodniej (poniżej 10 stopni) i najbardziej deszczowo.
Absolwentka filologii polskiej (ze specjalnością komunikacja społeczna) na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej oraz dziennikarstwa (ze specjalnością nowe media) na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Blogerka, social media freak, miłośniczka podróży, escape roomów i… kotów (bo nazwisko zobowiązuje). Wcześniej dziennikarka Wirtualnej Polski, redaktorka magazynu, copywriterka, freelance pisarka dla "Faktu" i "Newsweeka", a także project managerka. Wielbicielka włoskiej kuchni, a także szeroko rozumianej sfery beauty. Autorka licznych publikacji o tematyce gospodarczej i emerytalnej. Z Grupą INFOR związana od 2023 roku.
Link do profilu autorki na LinkedIn: https://pl.linkedin.com/in/anna-kot-04061b18b
