Synoptycy IMGW opublikowali wyliczenia modeli ECMWF HRES. Na podstawie prognoz dla Polski, w Sylwestra spodziewane są przeważnie pochmurne i deszczowe warunki pogodowe.

Anomalia w Sylwestra

Według synoptyków ostatni dzień roku może być bardzo ciepły. Temperatury mogą wynieść około 10 stopni Celsjusza na zachodzie i południu kraju.

Reklama

W dzień niemal w całym kraju będzie pochmurnie, z niewielkimi przejaśnieniami. Na północy i zachodzie możliwy deszcz ze śniegiem. W sylwestrową noc przelotne opady śniegu do 3 cm mogą pojawić się na Podlasiu. Termometry wskażą poniżej 0 stopni.

Pogoda w Nowy Rok

Jak informują syniptycy IMGW w Nowy Rok pogoda wielu może zaskoczyć. Polska w związku z niżem znad Europy Zachodniej może spodziewać się frontu z zachmurzeniem, ale także opadów mokrego śniegu, nawet do 8 cm, zwłaszcza na północy kraju. Według prognoz czeka nas wichura z wiatrem na nizinach i wyżynach około 80-100 km/h, która może powodować miejscowe szkody.

W nocy będzie zimno w wielu regionach. Najniższe temperatury na północy i w centrum Polski. Od -3 do -1 stopnia. Cieplej na południowym wschodzie, gdzie termometry wskażą nawet do 4 stopni na plusie - informuje IMGW.