Niedziela będzie nadal pochmurna. Jak powiedziała PAP Grażyna Dąbrowska z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, przejaśnienia możliwe głównie na północy kraju.

SPRAWDŹ AKTUALNĄ PROGNOZĘ POGODY>>>

Reklama

Opady śniegu w całym kraju

Opady spodziewane są w całym kraju. Na przeważającym obszarze kraju padać będzie śnieg. Na Wybrzeżu i Pomorzu opady mogą być intensywniejsze i tam przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść od 8 do 10 cm. W samej strefie nadmorskiej spadnie także deszcz ze śniegiem. Natomiast początkowo na krańcach południowo-wschodnich spodziewane są marznące opady powodujące gołoledź - powiedziała synoptyk IMGW.

Reklama

Temperatura maksymalna wyniesie od ok. minus 6 stopni Celsjusza w rejonach podgórskich Karpat i minus 4 stopni Celsjusza w rejonach podgórskich Sudetów, ok. minus 1 stopnia na przeważającym obszarze kraju, do 3-4 stopni Celsjusza na plusie na Wybrzeżu. Tam będzie najcieplej.

Wiatr będzie wiał głównie z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, na południu miejscami porywisty. Jedynie na Wybrzeżu powieje z północnego zachodu i z północy.

Prognoza pogody na noc

Reklama

W nocy z niedzieli na poniedziałek prognozowane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na zachodzie miejscami może się nawet rozpogodzić. W całym kraju spodziewane są słabe opady śniegu.

Noc z niedzieli na poniedziałek będzie znacznie chłodniejsza od poprzedniej. Temperatura na południu kraju będzie wynosiła od minus 10 do minus 7 stopni Celsjusza. W rejonach podgórskich, szczególnie Sudetów, spadnie, do co najmniej minus 15 stopni Celsjusza. Natomiast na pozostałym obszarze kraju wyniesie od minus 6 do minus 1 stopnia Celsjusza - przekazała synoptyk IMGW. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, powieje z kierunków zachodnich, tylko na Wybrzeżu z północnego zachodu i tam lokalnie może być porywisty.

"Zima zostanie z nami przez cały kolejny tydzień"

"Zima zostanie z nami przez cały kolejny tydzień. Opady śniegu nie będą już tak intensywne. W nocy trzeba spodziewać się ujemnych temperatur. Na południu i południowym wschodzie te temperatury będą spadać poniżej minus 10 stopni Celsjusza - powiedziała synoptyk IMGW.