Przeanalizowaliśmy najnowsze prognozy długoterminowe, aby przedstawić możliwie najdokładniejszy obraz tego, co czeka nas w lipcu.

Lipiec cieplejszy niż zwykle

Reklama

Z długoterminowych prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wynika, że lipiec 2024 przyniesie temperatury powyżej normy wieloletniej. Oznacza to, że możemy spodziewać się dni upalnych, z temperaturami sięgającymi powyżej 30°C. Średnia temperatura dla całego kraju ma być wyższa niż średnia wieloletnia dla tego miesiąca, co z pewnością ucieszy miłośników letnich kąpieli i plażowania.

Prognoza na lipiec. Umiarkowane opady deszczu

Lipiec 2024 nie powinien przynieść nadmiernych opadów deszczu. Prognozy wskazują, że suma opadów atmosferycznych utrzyma się w granicach normy wieloletniej. Oznacza to, że możemy spodziewać się przelotnych opadów, które przyniosą ochłodę, ale nie zakłócą znacząco wakacyjnych planów.

Prognozy długoterminowe wskazują jednak na możliwość występowania gwałtownychburz. Zjawiska te będą związane z napływem ciepłych mas powietrza, które mogą powodować gwałtowne zmiany pogody. Warto więc śledzić aktualne prognozy, zwłaszcza jeśli planujemy aktywności na świeżym powietrzu w górach czy nad wodą.