Intensywne opady deszczu. Prognozowane są intensywne opady deszczu, których natężenie może sięgać nawet 10 mm w ciągu 10 minut. Punktowo sumy opadów mogą osiągnąć 25-30 mm, co może prowadzić do lokalnych podtopień i utrudnień w ruchu drogowym.

Reklama

Ostrzeżenie IMGW dla całego kraju. Groźne burze z gradem!

Burzom towarzyszyć będzie również silny i porywisty wiatr, osiągający prędkość do 85-90 km/h. Takie porywy mogą powodować uszkodzenia infrastruktury, łamać gałęzie drzew, a nawet zagrażać bezpieczeństwu ludzi.

IMGW ostrzega także przed możliwością wystąpienia opadów gradu. Grad może powodować szkody w uprawach, uszkadzać samochody i budynki, a także stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.

"Z zachodu przemieszczają się burze z intensywnymi opadami deszczu o natężeniu około 10 mm/10 min. Punktowe sumy opadów mogą osiągać ok. 25-30 mm. W burzach może występować silny i porywisty wiatr do około 85-90 km/h, oraz opady gradu" - czytamy w komunikacie IMGW.

Pilne ostrzeżenie IMGW: Niebezpieczne burze z gradem! Unikaj otwartych przestrzeni

W związku z prognozowanymi zjawiskami atmosferycznymi, IMGW zaleca zachowanie szczególnej ostrożności i unikanie przebywania na otwartej przestrzeni podczas burzy. Należy zabezpieczyć mienie przed ewentualnymi uszkodzeniami, a także śledzić komunikaty pogodowe i ostrzeżenia.

Aktualna sytuacja

Burze przemieszczają się z zachodu kraju i mogą objąć swoim zasięgiem kolejne regiony. Zachęcamy do śledzenia aktualnych ostrzeżeń meteorologicznych i dostosowania swoich planów do panujących warunków atmosferycznych.