Jak powiedział w poniedziałek wieczorem oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, w ciągu ostatniej doby strażacy interweniowali 225 razy w województwie w związku z wichurami, które przechodzą nad Pomorzem.

To głównie wyjazdy do powalonych drzew, złamanych konarów, uszkodzonych dachów, czy lokalnych podtopień. Nie ma osób poszkodowanych - dodał oficer dyżurny.

W związku z wichurami, które od niedzieli wieczorem przechodzą nad województwem pomorskim, trwają przerwy w dostawach energii elektrycznej.

Reklama

Jak poinformowała Energa na swojej stronie internetowej, bez zasilania pozostaje w poniedziałek ok. 2100 odbiorców i 110 stacji transformatorowych w powiatach: bytowskim, chojnickim, Gdańsku, gdańskim, kartuskim, kościerskim, lęborskim, puckim, starogardzkim oraz wejherowskim.

Odbiorcy nie mają prądu od godzin popołudniowych, a utrudnienia w większości powiatów mają się skończyć w godz. 20-21.

Reklama

Ostrzeżenia

W niedzielę wieczorem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed silnym wiatrem w woj. pomorskim. Niebezpieczne zjawiska pogodowe są prognozowane we wszystkich powiatach regionu.

Ostrzeżenie drugiego stopnia wydano dla Słupska oraz dla powiatów lęborskiego, puckiego, słupskiego i wejherowskiego.

"Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 55 km/h, w porywach do 100 km/h, z zachodu" - podał w komunikacie IMGW.

To ostrzeżenie będzie obowiązywało od godz. 21 w niedzielę do godz. 21 w poniedziałek.

Trójmiasto. Ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia

Dla Trójmiasta oraz powiatów bytowskiego, chojnickiego, człuchowskiego, gdańskiego, kartuskiego, kościerskiego, kwidzyńskiego, malborskiego, nowodworskiego, starogardzkiego, sztumskiego i tczewskiego wydano natomiast ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Na tym obszarze prognozowany jest silny wiatr o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do około 70 km/h, z zachodu.

Alert pierwszego stopnia dla ww. powiatów obowiązywał od północy do godz. 18 w poniedziałek.